Części samochodowe

Każdy właściciel samochodu, prędzej czy później stanie przed dylematem związanym z zakupem części samochodowych. Niestety, ale samochody nie są wieczne i stosunkowo często wymagają nakładów finansowych na części i robociznę związaną z ich wymianą, aby mógłby w pełni funkcjonować i przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo podczas wszystkich podróży. Nawet najmniejszy luz w zawieszeniu ma przecież wpływ na prowadzenie auta, a tym samym jego zachowanie na drodze. Wspomniany dylemat związany z zakupem dotyczy oczywiście części oryginalnych i zamienników. Które warto wybrać? Czy droższe zawsze znaczy lepsze?

Części oryginalne

Części oryginalnego do samochodów kupimy tylko w jednym miejscu - w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO). Za ich wyborem przemawia przede wszystkim łatwa dostępność każdej, nawet najdrobniejszej części i to w takiej konfiguracji, w jakiej dostaliśmy ją "na pierwszy montaż" samochodu. Możemy być zatem pewni, iż dany element powinien wytrzymać dokła…
więcej...
  • 0

Kredyt studencki – pętla na szyi czy droga ku wolności?

Kredyt studencki - w ostatnim czasie bardzo popularna forma pożyczki wykorzystywana głównie przez studentów. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim, kredyt studencki oferowany jest na bardzo korzystnych warunkach w porównaniu do tradycyjnych kredytów proponowanych w komercyjnych bankach. Państwo polskie zrobiło ukłon w stronę uczących się i zaproponowało częściową spłatę odsetek, dodatkowo oprocentowanie podczas spłacania kredytu po ukończeniu studiów jest znacznie niższe niż w przypadku kredytu tradycyjnego. Co daje to przeciętnemu studentowi? Główną zaletą jest to, że spłacamy praktycznie tyle, ile pożyczaliśmy, bez haraczu jaki pobierają baki w postaci oprocentowania.

   Na jakich zasadach jest przyznawany kredyt studencki? Głównym warunkiem jaki musimy spełnić jest rozpoczęcie studiów przed 25 rokiem życia, bez znaczenia czy to studia I czy II stopnia oraz czy studiujemy na uczelni państwowej czy prywatnej. Drugim ważnym aspektem jest z…

więcej...
  • 0

Podnieś widoczność swojej firmy w internecie

Myślisz, że skuteczna reklama firmy w internecie musi kosztować majątek? Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie. W dzisiejszych czasach możemy promować biznes nawet wtedy, gdy nie posiadamy zbyt dużej ilości gotówki. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w marketingu internetowym. Od czego zacząć, aby zwiększyć widoczność marki w sieci?Budowa strony wwwStrona www powinna być responsywna. Ważne jest to, aby niezależnie od urządzenia wyświetlała się ona prawidłowo. Musi być także w pełni przystosowana do urządzeń mobilnych np. smartfonów. Oprócz tego liczy się jej interfejs - oczywistym jest to, że większość klientów poszukuje witryn nowoczesnych i przyjaznych dla oka. Nasza strona musi być także zoptymalizowana pod względem SEO, gdyż tylko wtedy będzie rozpoznawana przez mechanizmy wyszukiwarki.Wirtualne wizytówkiW świecie rzeczywistym często spotykamy się z wizytówkami. Warto wspomnieć, że mają one swój wirtualny odpowiednik. W pierwszej k…
więcej...
  • 0

Jak szybko założyć własną firmę

Perspektywa ponoszonych kosztów, konieczność opłacania składek ZUS i podatków, skutecznie odstrasza niektórych do zarejestrowania własnej działalności. Jeśli zaczęliśmy się już czymś zajmować i przynosi to regularne zyski, prawo wymaga zarejestrowania firmy.Zakładanie firmy może być całkiem przyjemną formalnością, jeśli wiemy jak się do tego zabrać. Trzeba zastanowić się na początku, czy chcemy jednoosobową działalność, czy będziemy musieli zatrudnić pracowników. Większość osób zaczyna na spokojnie, żeby oszacować zyski.Warto skorzystać z dotacji unijnych, udzielanych za pośrednictwem Urzędów Pracy czy innych instytucji. Pozwala to pokryć koszty pierwszych inwestycji, nie ma co ukrywać, że dla przeciętnego przedsiębiorcy jest to duży zastrzyk gotówki.Konieczna jest rejestracja firmy w CEIDG, pozwala to uniknąć fatygowania się do Urzędu Skarbowego, ponieważ Ministerstwo już się tym zajmuje. Do tygodnia musimy pojawić się w ZUS-ie i wypełnić deklaracje, a potem przychodzi czas na…
więcej...
  • 0